Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

Avasime uue kontori Kohtla-Järvel

21. aprill 2016

 

STK Õigusbürool on rõõm teatada, et oleme avanud oma järjestikuses kolmanda kontori, mis asub Kohtla-Järvel. Teadmine, et Ida-Virumaa on koht, kus õigusabi kättesaadavuse probleem on väga terav ning kohalike elanike võimalused oluliselt piiratud, on üleriigiliselt laialt levinud. Paraku ei seisne piirkondlik kitsaskoht mitte ainult erasektorisse kuuluvate büroode vähesuses, vaid õigusala spetsialistide puudujääk on tuntav ka muudel riiklikel ametikohtadel. Probleemkohtadest teadlikuna oli partner Valeria Titova vajadust laienemiseks näinud juba väga pikalt, mistõttu on laienemisplaanide teoks tegemisel meie silmis väga oluline väärtus. “Venekeelsete inimeste probleem seisneb peaasjalikult just selles, et nad lihtsalt ei tea. Aga nad ei saagi teada. Puuduvad piisavad ressursid, mis suudaksid tagada ka vähemusrahvuste võimalused kvaliteetse abi kättesaadavusele või suunata neid tulema toime iseseisvalt, ent ma soovin, et see muutuks,” sõnas Titova.

 

Laienemise teeb seda enam oluliseks asjaolu, et Ida-Virumaal ei tegutse õigusbüroo üksinda, vaid tegemist on ühiskontoriga organisatsiooniga Igale Lapsele Pere, kes seisab hea selle eest, et iga vanemliku hooleta laps jõuaks alati tagasi perekonda. Igale Lapsele Pere on ühtlasi ka õigusbüroo värskeim koostööpartner. “Eestis levinud sotsiaalsed probleemid ei ole ainult riigi, vaid meie kõigi ühine mure. Teatud vastutus selle eest, et neid probleeme leevendada või aidata kaasa ühiskonnas laiemalt levinud kitsaskohtadele lahenduste leidmisele, lasub veidi igaühes meis. Kui me tõesti hoolime kaaskodanikest, eriti lastest ja nende tulevikust, leiame me võimalused panustamiseks alati. Ma usun, et need on väärtused, mis kannavad,” kommenteeris ühiskontori avamist partner Katrin Kiisk.

 

Ühtlasi teatame, et nii nagu on loodud tasuta õigusabi saamise võimalused meie Tallinna kontoris, alustame projekti elluviimist peatselt ka Kohtla-Järvel. Kontorisse on oodatud pöörduma ka kõik kasuvanemad (sh ka tulevased), kus Teid nõustab piirkonna koordinaator kõikides laste perekonnas hooldamist puudutavates küsimustes igakülgselt.

 

Kontori kontaktid on leitavad siit.

 

Kohtumiseni!

 

b 006

Vasakult: Katrin Kiisk, Jane Snaith, Ljubov Dorošenko ja Valeria Titova

 

 

 

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee