Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

Vasta: Inkasso intressid

Avaleht Foorum Mul on küsimus võlaõigusest Inkasso intressid Vasta: Inkasso intressid

#630
Katrin
Keymaster

Tere Getlyn,

Intressi intresside pealt arvestada ei saa. Samuti selgitan, et kui inkassofirma on pöördunud kohtusse võlgnevuse väljamõistmiseks, siis kõik menetlusdokumendid võlaga seonduvalt edastab Teile edaspidi kohus, mitte inkassofirma. Hetkel ei ole arusaadav, kui suur on võlgnevus ning kas Teie vastu on esitatud maksekäsu kiirmenetlus või tavaline hagimenetlus.

Kui nõue on juba kohtule edastatud, siis on ainsaks korrektseks võimaluseks selle ositi tasumise kokkuleppe kinnitamine kompromisslepinguga, mis edastatakse ka kohtule, juhul kui nõue on sissenõutav ning Te seda tunnistate. Tasuda tuleks Teil sellisel juhul võlanõuet, mis kohtu kaudu sisse on nõutud, mitte uusi kokkuleppeid. Lisaks tasub tähelepanelik olla sissenõutavate intresside ja viivistasude osas, mis teinekord kipuvad olema väga ebamõistlikult suured ning mida on võimalik vaidlustada. Samuti tasub alati kontrollida ka võlanõude aegumisele kohalduvaid sätteid.

Soovitan Teil esmalt oodata ära kohtu poolt edastatavad dokumendid, et saada selgus selles mida, kuidas ja kui palju Teilt sissenõutakse. Siis saate otsustada, kas olete kõigega päri või mitte ning kuidas oleks mõistlik edasi käituda. Kompromissi sõlmimine on mõistlik, ent seda vaid juhul, kui tingimused on võrdselt soodsad mõlema osapoole jaoks, mis ongi kompromisslepingu sõlmimise eesmärgiks.

Heade soovidega

Katrin Kiisk

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee