Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

Vasta: Laienenud õigustega korteri ostmine

Avaleht Foorum Mul on asjaõiguslik küsimus Laienenud õigustega korteri ostmine Vasta: Laienenud õigustega korteri ostmine

#611
Katrin
Keymaster

Tere Sirje,

Selleks, et kinnistusraamatusse saaksid kantud ka laiendatud osa korteriomanditest peavad kõik majaelanikud, st kõik 8 korteriomanikku, pöörduma ühiselt notari poole ning kinnitama notariaalse kokkuleppe alusel oma nõusolekut laienduste tegemiseks. Selle nõusoleku alusel on notaril õigus teha taotlus vastava kande muutmiseks kinnistusraamatusse. Notarisse võib pöörduda korteriühistu või majaomanike ühise kirjaliku nõusoleku alusel ka üks korteriomanik, aga oma nõusolekut kinnitamas peavad käima siiski kõik.

Kui see kanne on tehtud, on kinnistusraamatust nähtav, et Teie poolt ostetava korteri suurus on nüüd suurem ning seega on selle väärtus oluliselt tõusnud. Selle alusel koostatakse ka õiguspärane hindamisakt ning siis teeb ka pank vastava otsuse laenusumma arvutamiseks ning selle Teile välja laenamiseks. Oluline ei ole asjaolu, et kõik korterid oleksid väljaehitatud, oluline on, et kõik korteriomanikud oleksid oma nõusolekut notaarialselt kinnitanud, mis annab aluse kinnistusraamatus kannete tegemiseks.

Seega, Teie kui ostja, ei saa siin suurt midagi teha. Kõik praegused majaomanikud peavad eelnevalt nimetatud toimingud ära tegema, et Teil oleks võimalus osta korter selle õiguspärases suuruses, nii reaal- kui ka mõttelise osana.

Lugupidamisega
Katrin Kiisk

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee