Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

Vasta: Kas töötasu võib maksta töötaja arvelduskontost erinevale arvele?

Avaleht Foorum Mul on küsimus töösuhete kohta Kas töötasu võib maksta töötaja arvelduskontost erinevale arvele? Vasta: Kas töötasu võib maksta töötaja arvelduskontost erinevale arvele?

#597
Katrin
Keymaster

Tere Ljudmila,

Teie küsimusele annab vastuse töölepingu seadus (TLS). TLS § 33 lg 4 sätestab, et tööandja peab kandma töötaja töötasu ja muu tasu töötaja määratud pangakontole, kui ei ole kokku lepitud teisiti. Seega, kui töötaja on palunud avalduse alusel kanda oma töötasu teise isiku nimel olevale arveldusarvele, siis seadusest tulenevalt on tal see õigus olemas ning see on täiesti seaduslik.

Heade soovidega
Katrin Kiisk

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee