Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

Vasta: Kas olen sattunud internetipettuse ohvriks?

Avaleht Foorum Muud küsimused Kas olen sattunud internetipettuse ohvriks? Vasta: Kas olen sattunud internetipettuse ohvriks?

#566
Katrin
Keymaster

Tere Linda,

Saan aru, et tegite pangaülekande. Võite teha ka avalduse oma panka, et olete sattunud võimaliku pettuse ohvriks ja võib-olla on neil veel võimalus tehing tühistada või raha mingil moel tagasi saada. Teine kord annab panga enda järelevalvemenetlus tulemusi. Seda eriti juhul, kui sarnaseid probleeme on ka teistel ülekandeid sooritanud inimestel. Tegemist on selgelt kelmusega, mis kuulub kriminaalõiguse valdkonda ning seega ka politsei- ja piirivalveameti vastutusalasse. Pettuse teel tehtud tehing on tühine algusest peale ning kogu tehingu alusel üleantu tuleb tagastada alusetu rikastumise sätete alusel.

Politseiametniku kommentaaridest hoolimata soovitan Teil teha politseile kirjalik avaldus võimaliku varavastase süüteo toimepanemisest. Avalduse blanketi leiate siit – https://www.politsei.ee/dotAsset/331674.pdf. Kui avaldus on täidetud, salvestage see, allkirjastage digitaalselt ning saatke aadressile ppa@politsei.ee.

Lugupidamisega
Katrin Kiisk

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee