Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

Vasta: Kas olen sattunud internetipettuse ohvriks?

Avaleht Foorum Muud küsimused Kas olen sattunud internetipettuse ohvriks? Vasta: Kas olen sattunud internetipettuse ohvriks?

#560
Katrin
Keymaster

Tere Linda,

Sellised skeemid, mille kaudu püütakse välisriikidest investeerida läbi Eesti kodanike kas kodanikesse endisse või Eesti riiki, on väga levinud petuskeemid. Nii kahju, kui mul ka poleks, on reeglina tegemist varadega, mida reaalsuses olemas pole, ent selle nö “Eestisse toimetamiseks” palgatakse väidetavaid isikuid, kes seda teha peaksid aitama. Teie kirjeldatud asjaolude pinnalt võib järeldada, et Teile lubatu tegelikkuses kunagi Teieni ei jõua ning kogu tehingu eesmärk oligi panna Teid uskuma, et tehing on toimiv ja usaldusväärne. Kuna tegemist ei ole tsiviilvaidlusega, tuleks Teil oma õiguste kaitseks pöörduda võimalikult kiirelt politseisse kriminaalmenetluse algatamiseks ning asja tegelike asjaolude ning motiivide väljaselgitamiseks.

Edaspidi soovitan Teil suhtuda sellistesse välismaistesse “investoritesse” ettevaatlikkusega, alati uurida isiku tausta ning mitte sõlmida suusõnalisi kokkuleppeid. Kui Teil on kahtlus tehingu usaldusväärsuses, ent soovite selles siiski osaleda, pöörduge alati oma õiguste kaitseks enne tehingu tegemist konsulteerimiseks juristi poole, kes selgitab Teile tehinguga kaasnevaid reaalseid riske ja muid ohte ning annab nõu tehingu sõlmimise usaldusväärsuse suhtes. Nii saate ennetada olukordi, mis käesolevaga tõenäoliselt ja kahetsusväärselt aset on leidnud.

Lugupidamisega
Katrin Kiisk

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee