Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 53 852 302

Katrin ja Valeria

Töötushüvitse maksmine

Avaleht Foorum Mul on küsimus töösuhete kohta Töötushüvitse maksmine

Selles teemas on 1 vastus, 2 vastajat ning uuendati viimati  Valeria 4 years, 2 months tagasi.

 • Autor
  Postitusi
 • #1694 Vasta

  Anita

  Tere! Mul selline probleem et mu mees tuli soomest ära 28 veebruar 2015 kui tal töö lõppes ja ta asus koheselt tööle eesti, kus ta töötas 3 kuud ja siis ta lasti lahti tervislikel põhjustel. ja nüüd ei taha töötukassa tööturaha maksmisel arvestada eelnevalt soomes töötatud kuud. juhtus just nii et need kolm kuud mis ta eestis töötas neid ei arvetata-arvestatakse kolmele kuule eelnevaid 9 kuud-aga need olid soomes ja neid ei arvestata üldse…see on täiesti mõistuse vastane…ja tööstaas on 9,9 aastat….peab ju ometigi midagi olema mis on meie poolt.see ei saa olla nii. nii ei saa olla EU-s.

 • #1760 Vasta

  Valeria
  Keymaster

  Tere

  Töötutoetuse saamise õigus on töötul, kes on töötuna arvelevõtmisele eelnenud 12 kuu jooksul olnud vähemalt 180 päeva hõivatud tööga või tööga võrdsustatud tegevusega ja kelle kuu sissetulek on väiksem 31-kordsest töötutoetuse päevamäärast.

  Töö ja tööga võrdsustatud tegevus on töötamine töölepingu alusel või avalikus teenistuses Eestis või Eestist lähetatud töötajana välisriigis.

  Kuna seadus sätestab ranged reeglid töö ja tööga võrdsustatud tegevuse defineerimisel ning sellest tulenevalt toetuse maksmisel, siis Teie olukorras tuleb esmalt välja selgitada, mis riigi (kas Eesti või Soome) ettevõttega oli Teie mehel tööleping sõlmitud. Juhul, kui Teie mehel oli sõlmitud ametlik tööleping Soome firmaga ja kõik töötamisega seotud maksud laekusid Soome Vabariigile, siis ei ole tal paraku õigust töötutoetuse saamisele.

  Kui aga tegemist oli töölähetusega, siis töötutoetus saamise õigus on täiesti olemas ning Eesti Töötukassa ei saa jätta töötutoetuse maksmata.

  Lisaküsimuste korral olete alati teretulnud kontakteeruma meie juristidega.

  Heade soovidega

  Valeria Titova
  Jurist

Vasta: Töötushüvitse maksmine
Teie informatsioon:
12 − 9 =

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee