Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

Töösuhte lõppedes lõpparve kättesaamine.

Avaleht Foorum Mul on küsimus töösuhete kohta Töösuhte lõppedes lõpparve kättesaamine.

Viewing 1 reply thread
 • Autor
  Postitusi
  • #685 Reply
   Aiks
   Guest

   Tere.
   Minul selline mure et olin tööl firmas kes vahendas tööd Soome (täpselt 8 kuud) ja lepingu lõppedes oleks pidanud tööandja maksma välja ka puhkuse rahad mis jäid aga maksmatta,tuues vastuseks et antud firma on pankrotis ,kuigi tegutseb uue minega edasi.Kas mul on ültse võimalus oma rahad kätte saada ja kelle poole peaks pöörduma antud küsimuses…

   Terv.A

  • #1049 Reply
   Katrin
   Keymaster

   Tere,

   Reeglina lahendab kõiki töövaidlusi selleks spetsiaalne kohtuväline organ – Töövaidluskomisjon. Kui ettevõte on aga pankrotistunud, siis ei ole töövaidluskomisjoni otsusest suurt kasu, kuivõrd see ei ole ettevõtte maksejõuetuse tõttu sisuliselt täidetav. Samas hüvitab tööandja pankrotistumise korral töötajale talle maksmata jäänud töötasu, puhkusepäevad ja muud sissenõutavad nõuded Töötukassa.

   Hüvitise saamiseks tuleb Teil kui töötajal pöörduda mõne pankrotihalduri või ajutise pankrotihalduri poole ning anda üle enda kinnitus nõude suuruse kohta. Samuti tuleb Teil esitada haldurile kõik Teie käsutuses olevad nõuet tõendavad dokumendid. Avalduse hüvitise taotlemiseks saab Töötukassale esitada ainult haldur. Seega on ainsaks võimaluseks sissenõutavaks muutunud tasude kättesaamiseks pöörduda mõne pankrotihalduri või ajutise pankrotihalduri poole, kes on pädev esitama hüvitise saamiseks vastava avalduse.

   Lugupidamisega

   Katrin Kiisk
   Jurist

Viewing 1 reply thread
Vasta: Töösuhte lõppedes lõpparve kättesaamine.
Teie informatsioon:
43 + = 50

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee