Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

Tööandja poolt mustalt tööl olemine ning tagantjärgi minu õigused .

Avaleht Foorum Mul on küsimus töösuhete kohta Tööandja poolt mustalt tööl olemine ning tagantjärgi minu õigused .

Viewing 1 reply thread
 • Autor
  Postitusi
  • #593 Reply
   Rainis.
   Guest

   Tere.Mul on selline küsimus,et olen 6 kuud mustalt tõõl olnud ühes-OÜ Majahalduses.2 esimest kuud maksid 150 kuus aga kui hiljem tuli veidi tööd juurde siis hakkasin saama 185 eurot kuus.Kevadel suvel oli vähem tööd kuid ikkagi ja kus nüüd on sügis siis on tööd iga päev.Asi on selles,et olen neile rääkind palgatõusust aga nad ei tõsta.Ise olen ka netis sobranud,et seaduslikult ja lepinguga on präegune miinimumpalk 355 eurot kuus.Tulen nüüd teema juurde,et ma soovin nüüd lõpparvet selle poole aasta eest ja nad maksid nagunii mustalt ja alla miinimumi palka,et kuidas ma peaksin toimima,et ma seaduslikult tagantjärgi selle saamata osa palgast kätte saaksin koos lõpparvega.Põhjus miks ma lahkun,sest mulle tuli ametlik pakkumine kus seadusi täidetakse.Vabandust unustasin,et kahepoolset ametlikku lepingut nagunii polnud kuid lasin kõik panga väljavõtted pangas ära teha,sest nad maksid ikkagi mulle arve peale nagu ma neil palusin.Olen lihtsalt väsinud sellest jamast,
   et käi tööl sellepärast,et saaks korteriüüri ära tasutud ning peost suhu elamisest.Sellepärast ma teilt abi palungi ja olen teile siiralt tänulik vastuse eest.Lp Rainis

  • #598 Reply
   Anonymous
   Inactive

   Lugupeetud Rainis,

   Töölepingule kohaldatakse võlaõigusseaduses (edaspidi VÕS) sätestatut.

   VÕS § 11 lg 1 kohaselt lepingu võib sõlmida suuliselt, kirjalikult või mis tahes muus vormis, kui seaduses ei ole sätestatud lepingu kohustuslikku vormi. Käesolevast paragrahvist tulenevalt asjaolu, et Teie ja Teie tööandja vaheline leping ei olnud kirjalikus vormis, ei too kaasa lepingu tühisust. Leping on kehtiv ning kuna Te teete teisele isikule tööd, mille tegemist võib vastavalt asjaoludele oodata üksnes tasu eest, siis tegemist on töölepinguga.

   Juhul kui Te töötasite täistööajaga, siis vastavalt Vabariigi Valitsuse töötasu alammäära kehtestamise määruse § 1 lg-le 1, moodustab tunnitasu alammäär 2,13 eurot ja kuutasu alammäär täistööajaga töötamise korral 355 eurot.
   Töölepingu seaduse (edaspidi TLS) §29 lg 6 kohaselt Vabariigi Valitsuse kehtestatud alammäärast madalamat töötasu ei või töötajale maksta.

   Eeltoodust tulenevalt Teil on seadusest tulenev õigus nõuda tööandjalt saamata jäänud töötasu ülaltoodud sätete alusel.

   Pöörame Teie tähelepanu veel sellele, et lisaks saamata jäänud töötasule jäite Teie ilma sotsiaalsete garantiideta ravikindlustuse, pensioni­õiguslikku staaži ja muude hüvede näol, mistõttu soovitame Teil seista oma õiguste eest.

   Juhul kui Teil ei õnnestu tööandjaga rahumeelsele kokkuleppele jõuda, siis soovitame Teile pöörduda töövaidluskomisjoni või kohtu poole oma seadusega tagatud õiguste kaitseks.

   Lugupidamisega
   Valeria Štšerbakova

Viewing 1 reply thread
Vasta: Tööandja poolt mustalt tööl olemine ning tagantjärgi minu õigused .
Teie informatsioon:
60 + = 68

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee