Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

Pärandist loobumine

Avaleht Foorum Mul on küsimus pärimisõigusest Pärandist loobumine

Viewing 0 reply threads
 • Autor
  Postitusi
  • #2041 Reply
   Külli Voit
   Guest

   Tere!

   Minu isa suri ja temalt jäi päranduseks ainult võlg. Mingit vara tal ei ole. Pärijateks oleme mina ja mu vend. Vend kindlasti loobub pärandist, kuid minu olukord on keerulisem. Mul on lapsed, kes minu pärandist loobumise puhul pärivad vanaisa võlad. Vennal lapsi ei ole. Tean, et ka minu lapsed saavad pärandist loobuda, selleks peavad mõlemad vanemad notaris avalduse tegema. Keeruliseks teeb olukorra aga see, et meie põhielukoht ei ole Eesti, vaid on Itaalia. Mina olen Eesti kodakondsusega, lastel on nii Itaalia kui Eesti kodakondsus ning laste isa on itaallane. Konsulteerides Eesti notaribürooga, sain vastuseks, et kuna põhielukoht on Itaalia, siis peaks pärandist loobumise vormistama Itaalias ning vastavalt Itaalia seadustele. On see nii? Mulle tundub see kummaline, sest nii pärandaja kui pärand on ju Eestis. Kas mina kui eestlane peaksin pärandist loobuma Eestis vaatamata sellele, et mu põhielukoht on Itaalias? Kuna lapsed on siiski ka Eesti kodakondsed ning neil on ka Eestis residentsus, kas ei ole mingit võimalust vormistada pärandist loobumine kõigile Eestis?

   Kuna igasugune asjaajamine ning dokumentide vormistamine on Itaalias alati väga keeruline, pikaldane ja kallis, siis tahaks leida mingi sellise lahenduse pärandist loobumiseks, mis oleks võimalikult kiire ja loomulikult ka väiksemate kuludega.

   Tean, et pärandit võib vastu võtta ka inventuuriga või kui on teada, et vara pole ja on ainult võlad, siis saab pärast pärandi vastuvõtmist esitada kohe kohtule pärandvara pankrotiavalduse. Kas see oleks äkki kõige “valutum” ja kiirem lahendus minu jaoks? Või on teil äkki midagi muud soovitada?

   Ette tänades,

Viewing 0 reply threads
Vasta: Pärandist loobumine
Teie informatsioon:
73 + = 75

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee