Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 53 852 302

Katrin ja Valeria

Panditud korter kingiks.

Avaleht Foorum Mul on asjaõiguslik küsimus Panditud korter kingiks.

Selles teemas on 1 vastus, 2 vastajat ning uuendati viimati  Katrin 4 years, 9 months tagasi.

  • Autor
    Postitusi
  • #1338 Vasta

    vevve

    Kas panditud korterit on võimalik kinkida? Kui on, siis millistel tingimustel ja kui suur on riigilõiv?

  • #1343 Vasta

    Katrin
    Keymaster

    Tere,

    Teie küsimusele kohaldub asjaõigusseaduse (AÕS) regulatsioon.

    AÕS § 333 sätestab, et hüpoteegiga koormatud kinnisasja omanikul on õigus koormatud kinnisasja vallata, kasutada ja käsutada, kui ta sellega ei vähenda koormatud kinnisasja väärtust ega kahjusta hüpoteegipidaja õigusi muul viisil, välja arvatud juhul, kui see toimub korrapärase majandamise tulemusena.

    AÕS § 346 lg 2 sätestab, et kokkulepe, millega määratakse, milline nõue on hüpoteegiga tagatud, peab olema notariaalselt tõestatud. Tagatiskokkulepe kehtib hüpoteegiga koormatud kinnisasja omaniku vahetumisel ka uue omaniku suhtes ning hüpoteegipidaja vahetumisel uue hüpoteegipidaja suhtes.

    Seega – kinnispandiga koormatud korteriomandit võib kinkida ning selle tehingu riigilõiv sõltub korteri väärtusest.

    Lugupidamisega

    Katrin Kiisk
    Jurist

Vasta: Panditud korter kingiks.
Teie informatsioon:




27 + = 35

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee