Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

mõiste \\\"rassist\\\"

Avaleht Foorum Muud küsimused mõiste \\\"rassist\\\"

Viewing 1 reply thread
 • Autor
  Postitusi
  • #1625 Reply
   Riho
   Guest

   Kui kedagi nimetatakse rassistiks, siis:
   – millised “kriteeriumid” peavad olema adressaadil täidetud, et terminit – „rassist“ adressaadi kohta üleüldse on õigust kasutada eesti õigusruumis?;
   – kas mõiste “rassist” on üldse mõiste meie õigusruumis, mida saab kasutada ilma, et adressaati poleks solvatud või laimatud selle mõiste väljaütlemisega adressaadi suunas?;
   – kui peaks tekkima olukord, kus läheb selle mõiste kasutamise õigsuse „poolt ja vastu“ üle kohtuvaidluseks, siis millise lõpliku teabeallika alusel (wikipedia ja vikipeedia seda ju tegelikult ei ole) on võimalik tuvastada, et mõiste “rassist” on kas õigustatud või hoopiski solvang või laim?

   Küsin seda eelkõige just seepärast, et praegu loobitakse seda mõistet valimatult vasakule ja paremale ja mingitki ohjeldamise varianti pole.

  • #1628 Reply
   Katrin
   Keymaster

   Tere Riho

   Tänan Teid küsimuse esitamise eest.

   Selliste väljendite kasutusulatuse ja adressaadi kohta saab hinnangut anda vaid kohus, mis on põhiseadusest tulenev obligatoorne regulatsioon. Seega ei ole ühelgi kolmandal isikul võimalik anda Teile ühest ja õiget vastust esitatud termini õiguslikest asjaoludest, va juhul, kui tegemist on vabas vormis arvamusavaldusega, milleks on igal isikul põhiseadusjärgne õigus. Möönan, et antud küsimuses on kindlasti palju vaidluskohti, ent faktiväite ning väärtushinnangu olemusele saab anda juriidiliselt siduva otsustuse vaid kohus. Foorumi mõte on vastata üldistele õiguslikele küsimustele, mis aitaksid tõsta üleüldist õigusteavdust ühiskonnas.

   Lugupidamisega
   Marjel Mõis
   juristi assistent

Viewing 1 reply thread
Vasta: mõiste \\\"rassist\\\"
Teie informatsioon:
31 − = 30

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee