Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

Laienenud õigustega korteri ostmine

Avaleht Foorum Mul on asjaõiguslik küsimus Laienenud õigustega korteri ostmine

Viewing 1 reply thread
 • Autor
  Postitusi
  • #607 Reply
   Sirje
   Guest

   Soovin osta korterit väikeses 8 korteriga majas,mille korteritele on antud õigus laieneda pööningule ja keldrisse. Pääningu korterid on valmis. Kas on võimalik kanda valmisolevat korterit/kortereid kadastrisse, et saaksin omandada paberitel kogu pinna. Ja saada ka laenu kogu korterile. Või peab ootama alumiste korterite järel, et teha ostutehing kogu pinnale.Sest pank annab laenu ju kogu registreeritud pinna põhjal
   Ette tänades
   Sirje

  • #611 Reply
   Katrin
   Keymaster

   Tere Sirje,

   Selleks, et kinnistusraamatusse saaksid kantud ka laiendatud osa korteriomanditest peavad kõik majaelanikud, st kõik 8 korteriomanikku, pöörduma ühiselt notari poole ning kinnitama notariaalse kokkuleppe alusel oma nõusolekut laienduste tegemiseks. Selle nõusoleku alusel on notaril õigus teha taotlus vastava kande muutmiseks kinnistusraamatusse. Notarisse võib pöörduda korteriühistu või majaomanike ühise kirjaliku nõusoleku alusel ka üks korteriomanik, aga oma nõusolekut kinnitamas peavad käima siiski kõik.

   Kui see kanne on tehtud, on kinnistusraamatust nähtav, et Teie poolt ostetava korteri suurus on nüüd suurem ning seega on selle väärtus oluliselt tõusnud. Selle alusel koostatakse ka õiguspärane hindamisakt ning siis teeb ka pank vastava otsuse laenusumma arvutamiseks ning selle Teile välja laenamiseks. Oluline ei ole asjaolu, et kõik korterid oleksid väljaehitatud, oluline on, et kõik korteriomanikud oleksid oma nõusolekut notaarialselt kinnitanud, mis annab aluse kinnistusraamatus kannete tegemiseks.

   Seega, Teie kui ostja, ei saa siin suurt midagi teha. Kõik praegused majaomanikud peavad eelnevalt nimetatud toimingud ära tegema, et Teil oleks võimalus osta korter selle õiguspärases suuruses, nii reaal- kui ka mõttelise osana.

   Lugupidamisega
   Katrin Kiisk

Viewing 1 reply thread
Vasta: Laienenud õigustega korteri ostmine
Teie informatsioon:
7 + = 16

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee