Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

Küberkiusamine.

Avaleht Foorum Muud küsimused Küberkiusamine.

Viewing 1 reply thread
 • Autor
  Postitusi
  • #579 Reply
   Anu
   Guest

   Tere,
   Tahaksin küsida küberkiusamise kohta sest kardan, et mu sõber on selle ohvriks langenud. Asi hakkas pihta mitu kuud tagasi kui üks naine hakkas sõbra kohta levitama kuulujutte ja postitama neid erinevatesse foorumitesse. Tal on kombeks uurida inimestelt, kes sõpra näinud või temaga kokku puutunud, kus ta käis, kellega koos ja mida ta ütles. Seda siis internetis. Nüüd mitu kuud hiljem on sõbra kohta tehtud ka veebileht, kus on pildid ja juures kiri, et inimesed saadaks talle infot sõbra kohta. Sõber on selle naisega kohtunud mitu aastat tagasi ühe korra. Peale seda pole kordagi kokku puutunud.
   Kas sellist tegevust üldse loetakse küberahistamiseks/jälitamiseks ja kui, siis mida peaks ette võtma?
   Aitäh.

  • #580 Reply
   Katrin
   Keymaster

   Tere Anu,

   Selline isikuandmete töötlemine on ebaseaduslik. Palun soovitage oma sõbral pöörduda sellise rikkumise lõpetamiseks taotlusega Andmekaitse Inspektsiooni poole järelevalvemenetluse algatamiseks. Andmekaitse Inspektsioon kohustab andmetöötlejat (isikut, kes andmeid levitab) lõpetama ebaseaduslikul viisil andmete töötlemise ning alustab vajadusel ka väärteomenetluse, sh rakendab karistust.

   Samuti annab isikuandmete kaitse seadus võimaluse nõuda võlaõigusseaduse alusel kahju hüvitamist, mille eesmärk on panna kahju kannatanud isik olukorda, kus ta oleks olnud siis, kui kahju poleks tekitatud. Põhimõtteliselt annab see võimaluse mittevaralise kahju nõudes hagi esitamiseks. Kui Teil tekkis lisaküsimusi, võtke julgesti ühendust.

   Lugupidamisega
   Katrin Kiisk

Viewing 1 reply thread
Vasta: Küberkiusamine.
Teie informatsioon:
58 − = 48

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee