Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

KÜ juhatuse vastutusest

Viewing 1 reply thread
 • Autor
  Postitusi
  • #1945 Reply
   Tiina
   Guest

   KÜ juhatus on öelnud, et nad töötavad ilma igasuguse tasuta, st teevad vabatahtlikku tasuta tööd. KAS tasu saamine mängib mingitki rolli? Minu meelest tegutseb juhatus leigelt, suutmata teha vajalikke otsuseid.
   Samas ei ole meil majarahva seas piisavalt inimesi, kes sooviks juhatuses olla. Milliseid juriidilisi aspekte peaks sellises olukorras silmas pidama nii majarahvas kui juhatus?

  • #1965 Reply
   Katrin
   Keymaster

   Tere Tiina

   Täna reguleerivad korteriomanike ja korteriühistute vahelisi suhteid kolm seadust:
   1. korteriomandiseadus (KOS), kättesaadav siit: https://www.riigiteataja.ee/akt/121052014019
   2. mittetulundusühingute seadus (MTÜS), kättesaadav siit: https://www.riigiteataja.ee/akt/130122015067
   3. korteriühistuseadus (KÜS), kättesaadav siit: https://www.riigiteataja.ee/akt/113032014092

   MTÜS § 281 lg 1 sätestab, et kui põhikirjaga ei ole ette nähtud teisiti, võib juhatuse liikmele maksta tasu. Juhatuse liikmele makstava tasu suurus ja maksmise kord määratakse üldkoosoleku otsusega. Seega, kas makstakse tasu ja millises suuruses, märgitakse ära korteriühistu põhikirja. Argument, et juhatuse liikmed ei saa tasu ja teevad vabatahtlikku tööd, ei mängi tegelikkuses rolli. Korteriühistu on korteriomandiseaduses sätestatud korteriomanike loodud mittetulundusühistu, mille eesmärgiks on korteriomandite eseme osaks olevate ehitiste ja maatüki mõtteliste osade ühine majandamine ja korteriühistu liikmete ühiste huvide esindamine.

   Kui Teie ja ülejäänud korteriomanikud pole rahul praeguse korteriühistu korraldusega, on Teile seadusega tagatud võimalus seda muuta. Teie küsimusest saan ma aru, et tegelikkuses ei lahenda Teie olukorda ka see, kui juhatuse liikmed üldkoosoleku otsusega tagasi kutsuda ning uued liikmed valida, sest juhatusse astumisest huvitatuid inimesi ei ole. Sellises olukorras on juriidiliselt probleemi raske lahendada, sest kedagi ei saa sundida võtma kohustusi, mida ei soovita endale võtta.

   Kui korterelamus puuduvad inimesed, kellel on tahtmist tegeleda KÜ puudutavate probleemidega ning üleüldiselt korterelamu heakorratööde korraldamise ja muu taolisega, siis üheks lahenduseks on leida haldusfirma, kes haldab Teie korterelamut. Praegusel hetkel tundub, et Teie probleemile oleks just haldusfirma leidmine hea lahendus.

   Lugupidamisega
   Marjel Mõis
   juristi assistent

Viewing 1 reply thread
Vasta: KÜ juhatuse vastutusest
Teie informatsioon:
61 + = 70

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee