Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 53 852 302

Katrin ja Valeria

korteri omandist loobumine

Avaleht Foorum Mul on asjaõiguslik küsimus korteri omandist loobumine

Selles teemas on 1 vastus, 2 vastajat ning uuendati viimati  Katrin 4 years, 12 months tagasi.

  • Autor
    Postitusi
  • #664 Vasta

    Lilli Vähi

    Oleme abikaasaga erastatud korteri kaasomanikud. Korteris elab veel minu täiskasvanud tütar. Mida peaksime tegema,kui abikaasa soovib loobuda oma omandiosast minu kasuks?

  • #665 Vasta

    Katrin
    Keymaster

    Tere Lilli,

    Korteriomandi üleminekuks on tarvilik sõlmida asjaõigusleping. Asjaõigusseaduse (AÕS) § 64 primm sätestab, et kinnisomandi üleandmiseks ja kinnisasja koormamiseks asjaõigusega, samuti kinnisasja koormava asjaõiguse üleandmiseks, koormamiseks või selle sisu muutmiseks on nõutav õigustatud isiku ja teise poole notariaalselt tõestatud kokkulepe (asjaõigusleping) ja sellekohase kande tegemine kinnistusraamatusse, kui seadus ei sätesta teisiti.

    Teie olukorras oleks mõistlik näiteks kinkelepingu sõlmimine ning selle notariaalne kinnitamine, millega Teie abikaasa kingib oma kinnisomandi osa Teile. Selleks tuleb Teil ühiselt pöörduda Teile sobiva notari poole, kes koostab vastavad lepingud ning kinnitab Teievahelist tahet.

    Lugupidamisega
    Katrin Kiisk

Vasta: korteri omandist loobumine
Teie informatsioon:




19 − 17 =

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee