Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

Kommunaalarved

Viewing 1 reply thread
 • Autor
  Postitusi
  • #1890 Reply
   Mati
   Guest

   Elan omavalitsusele kuuluvas ametikorteris. Tänaseks ei ole hoolimata korduvatest küsimistest omavalitsus kaks aastat edastanud ühtegi kommunaalarvet , mida tasuda. Eelnevalt oli sama situatsioon aasta aega ja seejärel esitati kogu aasta arve korraga, mida siis võimaldati tasuda graafiku alusel. Samas sai raamatupidajaga kokku lepitud, et edaspidi tulevad arved igakuiselt, et oleks võimalik õigeaegselt tasuda. Siiski ühtegi arvet pole tulnud. Olen tasunud omavalitsuse arvele täiesti oma tunde järgi summasid, et ei tekiks suurt võlgnevust.
   Kuidas nüüd edasi käituda ? Kas mul on kohustus tasuda ilma arveteta mingeid makseid ? Kui kaua tohib omavalitsus arveid mitte esitada ? Või ongi nii, et saadab viie aasta pärast koondarve ja nõuab tasumist? Mida üldse ette võtta ?

  • #1916 Reply
   Katrin
   Keymaster

   Tere,

   Eeldatavasti on Teil omavalitsusega sõlmitud ka vastav üürileping, mis konkretiseerib üürisuhte aluseks olevaid tingimusi, sh maksetega seonduvaid. Üüri ja kõrvalkulude maksetähtpäevad on reeglina lepitud kokku lepingus, mis on ka kõige esmaseks nõudeõiguse esitamise aluseks. Samas sätestab ka võlaõigusseaduse (VÕS) § 294, et kui üür on arvestatud teatud ajavahemike järgi, tuleb üüri ja kõrvalkulusid maksta pärast iga vastava ajavahemiku möödumist, kui lepingupooled ei ole kokku leppinud teisiti. Kui üüri ei arvestata ajavahemike järgi, peab üürnik maksma üüri ja kõrvalkulud lepingu lõppemisel.

   Teie selgitustest lähtuvalt võib järeldada, et omavalitsus, esitades kõrvalkulude arveid alles aasta möödudes alates nende esmasest tekkimisest, ei ole käitunud õiguspäraselt, sest leping on kehtiv tänase päevani. Seega võib eeldada, et arvelduse regulaarsus, sh arvestades ka tavapärast kommunaalkulude üldteada kuupõhise tekkimise praktikat, on olemas. Lisaks sätestab VÕS § 292 lg 2, et üürileandja peab üürniku nõudmisel võimaldama tal tutvuda kõrvalkulusid tõendavate dokumentidega.

   Heade soovidega

   Katrin Kiisk
   Jurist

Viewing 1 reply thread
Vasta: Kommunaalarved
Teie informatsioon:
3 + 4 =

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee