Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

Kas olen sattunud internetipettuse ohvriks?

Avaleht Foorum Muud küsimused Kas olen sattunud internetipettuse ohvriks?

Viewing 6 reply threads
 • Autor
  Postitusi
  • #559 Reply
   Linda
   Guest

   Tere.
   Pöördun teie poole murega olen sattunud oletavalt interneti pettuse ohviriks paluti abi et ma võtaks tema vara hoiule ise on ta pärit Afganistaani sõjapiirkonnast. Vara siia toimetamiseks palkas ta diplomaadi see diplomaat küsis meie käest raha et see vara meile toimetada võtsime selleks kiirlaenusid et see kohale toimetada ja tasuks lubati ka meile raha. Aga iga kord kui saatsime raha ära leidis see diplomaat uue põhjuse miks ta ei saanud tulla meie riiki ja vajas uut raha. Lõpuks venis see asi juba 2 kuud ja ta ikka ei ole jõudnud meieni ja ta tahtis veel viimast summat aga meile tundub see asi pettusena ja me oleme nüüd makse raskustes. Meil on arvutis olemas selle diplomaadi passi koopia aga see asi tundub pettusena. Kas te oskate nõu anda kelle poole me peaksime pöörduma?

  • #560 Reply
   Katrin
   Keymaster

   Tere Linda,

   Sellised skeemid, mille kaudu püütakse välisriikidest investeerida läbi Eesti kodanike kas kodanikesse endisse või Eesti riiki, on väga levinud petuskeemid. Nii kahju, kui mul ka poleks, on reeglina tegemist varadega, mida reaalsuses olemas pole, ent selle nö “Eestisse toimetamiseks” palgatakse väidetavaid isikuid, kes seda teha peaksid aitama. Teie kirjeldatud asjaolude pinnalt võib järeldada, et Teile lubatu tegelikkuses kunagi Teieni ei jõua ning kogu tehingu eesmärk oligi panna Teid uskuma, et tehing on toimiv ja usaldusväärne. Kuna tegemist ei ole tsiviilvaidlusega, tuleks Teil oma õiguste kaitseks pöörduda võimalikult kiirelt politseisse kriminaalmenetluse algatamiseks ning asja tegelike asjaolude ning motiivide väljaselgitamiseks.

   Edaspidi soovitan Teil suhtuda sellistesse välismaistesse “investoritesse” ettevaatlikkusega, alati uurida isiku tausta ning mitte sõlmida suusõnalisi kokkuleppeid. Kui Teil on kahtlus tehingu usaldusväärsuses, ent soovite selles siiski osaleda, pöörduge alati oma õiguste kaitseks enne tehingu tegemist konsulteerimiseks juristi poole, kes selgitab Teile tehinguga kaasnevaid reaalseid riske ja muid ohte ning annab nõu tehingu sõlmimise usaldusväärsuse suhtes. Nii saate ennetada olukordi, mis käesolevaga tõenäoliselt ja kahetsusväärselt aset on leidnud.

   Lugupidamisega
   Katrin Kiisk

  • #565 Reply
   Linda
   Guest

   Tere!
   Me võtsime kiirlaenusid ja nüüd on makse raskused tänu selle interneti pettusele. Kas te soovitaksite minna võla nõustja juurde et taotleda läbi tema seda eraisiku pankrotti? Kas see oleks võimalik?
   Kui on saadetud maksehäire registrisse kas siis on võimalik, et on pangaarve arestitud ja ei saa enam teha tehinguid ja ei saa raha välja võtta? Eelmises kirjas te soovitasite minna politseisse, selle interneti pettusega. Me käisime aga öeldi, et nemad ei tegele sellise asjaga. Mees politseinik ütles, et olime lollid ja oleksime võinud sama hästi talle anda, kui välismaale saata. Tema räägib ka head juttu ja andke siis talle. Kuhu me peaksime pöörduma kas oskate nõu anda?

  • #566 Reply
   Katrin
   Keymaster

   Tere Linda,

   Saan aru, et tegite pangaülekande. Võite teha ka avalduse oma panka, et olete sattunud võimaliku pettuse ohvriks ja võib-olla on neil veel võimalus tehing tühistada või raha mingil moel tagasi saada. Teine kord annab panga enda järelevalvemenetlus tulemusi. Seda eriti juhul, kui sarnaseid probleeme on ka teistel ülekandeid sooritanud inimestel. Tegemist on selgelt kelmusega, mis kuulub kriminaalõiguse valdkonda ning seega ka politsei- ja piirivalveameti vastutusalasse. Pettuse teel tehtud tehing on tühine algusest peale ning kogu tehingu alusel üleantu tuleb tagastada alusetu rikastumise sätete alusel.

   Politseiametniku kommentaaridest hoolimata soovitan Teil teha politseile kirjalik avaldus võimaliku varavastase süüteo toimepanemisest. Avalduse blanketi leiate siit – https://www.politsei.ee/dotAsset/331674.pdf. Kui avaldus on täidetud, salvestage see, allkirjastage digitaalselt ning saatke aadressile ppa@politsei.ee.

   Lugupidamisega
   Katrin Kiisk

  • #581 Reply
   Linda
   Guest

   Vabandust aga te saite valesti aru. Me ei teinud pangaülekandeid vaid saatsime raha välismaale läbi Eesti Posti selle Western Unioni kaudu ja saatsime sellisesse riiki nagu Ghana. Kätte saajaks oli ***. Ja kuidas me nüüd edasi peaksime tegutsema? Diplomaat väidab, et ta on sellises lennujaamas heath-row international airport London. Mida me peaksime edasi tegema?

   Linda.

  • #582 Reply
   Katrin
   Keymaster

   Tere Linda,

   Siit maalt on minu käed seotud. Juba soovitasin Teil pöörduda kirjaliku avaldusega politsei- ja piirivalveameti poole, kes hindab Teie poolt esitatud asjaolusid ning algatab vajadusel süüteomenetluse.

   Lugupidamisega
   Katrin Kiisk

  • #9213 Reply
   mari
   Guest

   Tere!

   Hiljuti liitus minu ema krüptoskeemiga Biticodes ning maksis sinna ka 250€. Siis hakati talle erinevatelt numbritelt helistama ning öeldi, et kontole on kasvanud 5000€ eurot. Lasti teha erinevaid kontosid nt AnyDesk jne. Viimasel hetkel sai aru, et see pole ikka päris ja pani kõne kinni. Siis helistati tagasi ja hakati ähvardama, et tema peale kaebatakse jne. Nüüd on mõni tund mööda läinud ja rohkem pole helistatud. Kui tõsiseks te seda olukorda hindate? 250€ enam ilmselt tagasi ei saa ja see pole isegi probleemiks, pigem olen mures kas skeemitaja mõtles oma ähvardusi tõsiselt ja äkki peaks midagi nüüd ette võtma.

Viewing 6 reply threads
Vasta: Kas olen sattunud internetipettuse ohvriks?
Teie informatsioon:
+ 69 = 72

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee