Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

Inkasso intressid

Avaleht Foorum Mul on küsimus võlaõigusest Inkasso intressid

Viewing 1 reply thread
 • Autor
  Postitusi
  • #627 Reply
   Getlyn
   Guest

   Tere
   Olin laenufirmale võlgu ja asi anti inkassole üle.
   Laenufirma teatas,et asi on inkassole üleantud aga ei andnud inkasso kontakte ega inkasso nime.
   Jäigi üle vaid ooadata ,et millal inkasso ise kirjutab või saadab võlakirja.
   Eile siis helistati kohtust ja teatati ,et on üks menetlustokument ja inkasso andis asja menetlusse.
   Koheselt võtsin ühendust laenufirmaga ja lõpuks sain ka inkasso kontaktid.
   Kirjutasin ka inkassole ja seletasin olukorda.,palusin maksegraafiku sõlmimis võimalust ja ,et suudan hetkel tasuda 20 eur kuus,hiljem suurendan kuumakset.
   Inkasso oli nõus maksegraafikuga. Aga mulle jäi üks asi arusaamatuks.
   Nimelt nemad siis vastasid,et 20 eurot kuus on väike summa ,et neil on INTRESS AASTAS 26% ,et kui makseperiood on pikk siis intress on ka suurem.
   Siin siis küsimus:Kui nemad on kohtule esitanud juba laenu põhiosa pluss intressid pluss muud kulud ja soovinud lõpliku summat,mida mina hetkel veel pole näinud,sest inkasso pole mulle saatnud ühtegi dokumenti .
   Kas siis inkassol on õigus veel intresse küsida,kui ma sõlmin nüüd uue maksegraafiku????

  • #630 Reply
   Katrin
   Keymaster

   Tere Getlyn,

   Intressi intresside pealt arvestada ei saa. Samuti selgitan, et kui inkassofirma on pöördunud kohtusse võlgnevuse väljamõistmiseks, siis kõik menetlusdokumendid võlaga seonduvalt edastab Teile edaspidi kohus, mitte inkassofirma. Hetkel ei ole arusaadav, kui suur on võlgnevus ning kas Teie vastu on esitatud maksekäsu kiirmenetlus või tavaline hagimenetlus.

   Kui nõue on juba kohtule edastatud, siis on ainsaks korrektseks võimaluseks selle ositi tasumise kokkuleppe kinnitamine kompromisslepinguga, mis edastatakse ka kohtule, juhul kui nõue on sissenõutav ning Te seda tunnistate. Tasuda tuleks Teil sellisel juhul võlanõuet, mis kohtu kaudu sisse on nõutud, mitte uusi kokkuleppeid. Lisaks tasub tähelepanelik olla sissenõutavate intresside ja viivistasude osas, mis teinekord kipuvad olema väga ebamõistlikult suured ning mida on võimalik vaidlustada. Samuti tasub alati kontrollida ka võlanõude aegumisele kohalduvaid sätteid.

   Soovitan Teil esmalt oodata ära kohtu poolt edastatavad dokumendid, et saada selgus selles mida, kuidas ja kui palju Teilt sissenõutakse. Siis saate otsustada, kas olete kõigega päri või mitte ning kuidas oleks mõistlik edasi käituda. Kompromissi sõlmimine on mõistlik, ent seda vaid juhul, kui tingimused on võrdselt soodsad mõlema osapoole jaoks, mis ongi kompromisslepingu sõlmimise eesmärgiks.

   Heade soovidega

   Katrin Kiisk

Viewing 1 reply thread
Vasta: Inkasso intressid
Teie informatsioon:
4 + = 7

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee