Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

Inimese leidmine teisest riigist

Avaleht Foorum Muud küsimused Inimese leidmine teisest riigist

Viewing 1 reply thread
 • Autor
  Postitusi
  • #1291 Reply
   Aire
   Guest

   Millised oleksid tänapäeval võimalused leida üles Soome riigist inimene, kellel on Eestis perekonnaseadusest tulenevad kohustused aga kes tahtlikult mängib peitust, st. ei võta välja tähitud kirju, ei vasta e-mailidele ega võõrastele kõnedele. Tegelikkuses on ta aga teadlik, et KOV teda kätte püüab saada, et talle lepingut allkirjastamiseks anda.

  • #1310 Reply
   Katrin
   Keymaster

   Tere Aire,

   Kui isik ei ole välisriigis elades kättesaadav, on talle dokumentide kättetoimetamine võrdlemisi keeruline. Eriti juhul, kui tegemist ei ole kohtudokumentidega. Kuivõrd Soome on Euroopa Liidu liikmesriik, kohaldub seal ka ühenduse õigus, sh Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määrus (EÜ) nr 1393/2007, mis reguleerib kohtu- ja kohtuväliste dokumentide liikmesriikides kättetoimetamise korda tsiviil- ja kaubandusasjades. Selle määruse art 1 lg 2 aga sätestab, et määrust ei kohaldata, kui isiku, kellele tuleb dokument kätte toimetada, aadress ei ole teada.

   Eestis on võimalus, et kohtutäituriga kokkuleppel võib kohtutäitur olla nõus toimetama kätte enda korraldamisel ka muid, kui kohtudokumente, ent see võimalus pole absoluutne ning sõltub vaid individuaalselt kokkuleppest. Kuivõrd Teie situatsioonis kirjeldatud isik viibib aga välismaal, ei saa ka Eesti kohtutäitur suurt aidata. Võimalus oleks pöörduda Soome kohtutäituri büroo või isegi Justiitsministeeriumi poole, et küsida neilt üle selles riigis erinevate dokumentide kättetoimetamise võimaluste kohta. Võib ilmneda, et kui Te teate nt selle isiku töökoha andmeid, on tema elukoha aadress leitav.

   Lugupidamisega

   Katrin Kiisk
   Jurist

Viewing 1 reply thread
Vasta: Inimese leidmine teisest riigist
Teie informatsioon:
62 − = 56

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee