Tööpäeviti 09:00 - 17:00 / +372 513 0535

eraisikule laenamine

Avaleht Foorum Mul on küsimus võlaõigusest eraisikule laenamine

Viewing 5 reply threads
 • Autor
  Postitusi
  • #496 Reply
   H.
   Guest

   Kui eraisikule raha laenata, kas peale lepingu on ka muid dokumente vaja, mis kindlustaks vòlausaldaja tagalat ? Kui raske on ùldse eraisikult raha vàlja nóuda – teie praktikakohaselt? Ùldjuhul laenad aga tagasi ei saada ? Tànud.

  • #520 Reply
   Katrin
   Keymaster

   Tere,

   Kui soovite eraisikult eraisikule raha laenata, on selleks mitmeid võimalusi. Lihtsaim ja tavapärasem on sõlmida laenuleping, aga kuna Te juba praktikat mainisite, siis soe soovitus on see ka kuidagi fikseerida – kas kanda laenusumma üle pangaülekandega või sularahas arveldamisel teha seda tunnistaja juuresolekul. See on vajalik selleks, et hilisemal võimalikul vaidlusel suudaksite tõendada, et Te laenu tõepoolest ka andnud olete. Kui laenusaaja ei täida lepingut nõuetekohaselt, sh rikub tagasimaksmise kohustust, on ainus viis selle väljanõudmiseks pöörduda kohtusse. Ka siin on kaks võimalust – kui laenusumma ei ületa 6400 eurot, on võimalik nõuda laenusummat tagasi maksekäsu kiirmenetluse korras, kui rohkem, siis juba hagi korras.

   Teine variant on sõlmida rahalise nõudega laenuleping notari juures, kus seatakse lepingusse lisatingimusena, et laenusaaja allub pärast nõude sissenõutavaks muutumist kohesele sundtäitmisele. Sisuliselt tähendab see seda, et kui laenusaaja ei täida lepingust tulenevat kohustust nõuetekohaselt, sh ei tagasta laenu õigeaegselt, on nimetatud notariaalselt tõestatud leping koheselt kohtutäituri poolt sundtäidetav. Selle variandi kasutamise puhul jääb ära kohtusse pöördumise vajadus juhul, kui laenusaaja oma kohustusi rikub, sest kohtuotsuse sisuline resultaat on ikkagi see, et saate sellega kui täitedokumendiga kohtutäituri poole pöörduda. Notariaalselt tõestatud leping on ise täitedokumendiks.

   Kui meie praktikast rääkida, siis pigem ei ütleks, et võlausaldajal on laenatud raha tagasi nõuda raske. Oluline on teha tehinguid selliselt, et need oleksid hiljem tõendatavad ning muidugi tasub laenu andmisel alati hinnata laenusaaja krediidivõimelisust. Laenates juba eos maksejõuetule isikule, peate arvestama, et võtate riski omal riisikol.

   Heade soovidega

   Katrin Kiisk
   Jurist

   • This reply was modified 9 years, 6 months tagasi by kriskorn. Reason: Redigeerimine
   • This reply was modified 9 years, 6 months tagasi by Katrin.
   • This reply was modified 9 years, 6 months tagasi by Katrin.
   • This reply was modified 9 years, 6 months tagasi by Katrin.
  • #524 Reply
   H.
   Guest

   Tänud põhjaliku vastuse eest.

  • #9163 Reply
   nathan.alexis2016@gmail.com
   Guest

   Hankige laen vaid ühe tunniga !!!Kas vajate laenu oma arvete tasumiseks või ettevõttesse investeerimiseks, võtke minuga kohe ühendust
   kui jah võta minuga ühendust

  • #9164 Reply
   Ergren
   Guest

   Hankige laen vaid ühe tunniga !!!Kas vajate laenu oma arvete tasumiseks või ettevõttesse investeerimiseks, võtke minuga kohe ühendust
   kui jah, võtke minuga ühendust aadressil nathan.alexis2016@gmail.com

  • #9180 Reply
   Max Bent
   Guest

   Kas vajate oma võlgade kustutamiseks kiireloomulist laenu või oma äritegevuse parandamiseks omakapitalilaenu? Kas pangad ja teised finantsagentuurid on teid tagasi lükanud? Kas vajate laenude konsolideerimist või hüpoteeklaenu? Ärge enam otsige, sest oleme siin selleks, et kõik teie finantsprobleemid minevikku jätta. Võtke meiega ühendust meili teel:

   oceanfmortgages@gmail.com
   oceanfmortgages@gmail.com

   veebisait: http://www.oceanfinance.co.uk

   See on Ocean Finance’i hüpoteegid. Pakume laenu huvilistele mõistliku intressimääraga 2%. Vahemik ulatub 2000 eurost kuni maksimaalselt 100 000 000,00 euroni.

Viewing 5 reply threads
Vasta: eraisikule laenamine
Teie informatsioon:
92 − = 83

STK Õigusbüroo OÜ © 2016. Kõik õigused kaitstud. | info/at/stklaw.ee